ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نقش نور وچگونگی نور پردازی در دکوراسیون فست فود و کافی شاپ

  • نظر (0)
  • بازدید (865)

در طراحی و اجرای دکوراسیون یک فست فود یا کافی شاپ نوع نور پردازی یکی از نکات بسیار مهم میباشد که باید به آن توجه خاصی نمود. بازی با نور به اشکال مختلف می تواند در نمای ظاهری فضاتاثیرگذار باشد.

نقش نور وچگونگی نور پردازی در دکوراسیون فست فود و کافی شاپ

در این مطلب قصد داریم که اطلاعاتی در مورد نورپردازی رستوران و کافی شاپ در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم. در واقع می توان گفت که نورپردازی در محیط های مختلف اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و به عنوان یکی از مهم ترین عوامل در طراحی و دکوراسیون محیط های داخلی یا خارجی به شمار می‌ رود. البته در هر مکانی باید از نور مناسب آن استفاده شود تا جذاب به نظر آید. مثلاً بعضی از محیط ها نیاز به نورپردازی ملایم دارند، زیرا نورپردازی ملایم باعث ایجاد یک محیط دنج میشود و احساس آرامش را به شخص منتقل می‌ کند. اما بعضی از مکان‌ ها نیاز به نور پردازی با استفاده از نورهای تند و رنگی دارند تا باعث تقویت احساس هیجان و نشاط در افراد شوند. از جمله محیط‌هایی که نورپردازی در آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد می ‌توان به رستوران ها و کافی شاپ ها اشاره کرد. در واقع نورپردازی رستوران و کافی شاپ برای جذب مشتری بسیار تاثیرگذار است و باید نورپردازی به گونه ‌ای انجام شود که احساس آرامش را به مشتری القا نماید.

چگونگی نورپردازی رستوران و کافی شاپ:

ممکن است تصور کنید که تنها دکوراسیون یا کیفیت غذای یک رستوران و کافه برای جذب مشتری کافی است. اما بهتر است بدانید نورپردازی رستوران و کافی شاپ نیز اهمیت زیادی دارد. زیرا این موضوع می ‌تواند بر روی مشتری تاثیر گذاشته و موجب شود تا شخص بخواهد مدت زمان بیشتری را در این مکان صرف کند؛ یا این که چنین عواملی موجب می ‌شود تا شخص تصمیم بگیرد دفعات بعدی نیز رستوران یا کافی شاپ شما را انتخاب کنند. توجه داشته باشید که اگر نورپردازی در چنین مکان هایی به درستی انجام نشود ممکن است باعث گردد تا چشم مشتری خسته شود. پس فرد زمان زیادی در این مکان نخواهد ماند. بنابراین بهتر است از نورپردازی اصولی استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از چراغ های ال ای دی جذاب و زیبا می تواند جذابیت کافی شاپ و رستوران شما را افزایش دهد.

انواع نورپردازی رستوران و کافی شاپ:

همان طور که گفته شد برای هر مکانی باید مطابق با آن محیط و دکوراسیون آنجا پرداز انجام شود. در رستوران ها و کافی شاپ ها نیز نورپردازی به سبک های مختلف انجام می شود که از جمله این سبک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نورپردازی محیطی:

در واقع زمانی که به نورپردازی و روشنایی اصلی محیط کافی شاپ و رستوران بپردازید توانسته اید نورپردازی محیطی را به درستی انجام دهید.

نورپردازی ضروری:

این مدل از نورپردازی رستوران و کافی شاپ به گونه ایی است که به مشتریان کمک می ‌کند تا راحت ‌تر منو را بخوانند یا غذا بخورند. همین طور این نوع از نورپردازی برای آشپزها و گارسون ها نیز بسیار مناسب است. زیرا آن ها می ‌توانند در آشپزخانه یا سالن غذاخوری وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

نورپردازی تزئینی:

این مدل از نورپردازی رستوران و کافی شاپ بیشتر جنبه زیبایی خواهد داشت. همچنین باعث می ‌شود تا محیط رستوران و کافی شاپ شما بزرگ تر دیده شود. البته بهتر است بدانید که شما می ‌توانید برای نورپردازی تزیینی از نورهای رنگی استفاده کنید و آن ها را بر روی تابلوها، مجسمه‌ ها یا آثار هنری نصب نمایید.

لوگو گروه تجهیزات هتل حائری

پست های مرتبط